Інформація

← Назад
3D двері та інші види оформлення міжкімнатних та вхідних дверей
25 Серпень 2016

Дуже часто при проведенні ремонтів після повного закінчення робіт виникає невеличке відчуття дисгармонії, коли дивишся на виконану роботу. Часом важко зрозуміти джерело цього почуття, але в більшості випадків в основі лежить невідповідність двері всьому інтер'єру. Дуже важко підібрати двері, які ідеально гармоніювали б з усією іншою обстановкою. Безсумнівно, вибір дверей сьогодні на ринку просто величезний - споживачеві пропонується значний асортимент забарвлень, форм, дизайнів, матеріалів. Але найчастіше це звична оку форма, в якій знайомі до болю поєднання матеріалів і способи оформлення.

Сьогодні розвивається новий формат оформлення міжкімнатних дверей. Вхідні двері так оформляють дуже рідко, так як у них інше призначення - вони повинні служити надійною перешкодою від несанкціонованого проникнення. Вони повинні бути масивними, міцними, добре протистояти механічним впливам, несприятливим умовам агресивного навколишнього середовища. Міжкімнатні двері в свою чергу можуть виступати в ролі додаткового декоративного елемента і доповнювати дизайн.

3D двері

Двері, розхристані в зелений, квітучий ліс, залите сонцем поле або квітучий бурхливими фарбами квітів луг, блакитна гладь прозорого озера, до підніжжя що падає водоспаду, в нескінченний простір синього неба з білосніжними хмарами і пролітаючими птахами - вже не фантазія і не казка. Це реалія у вигляді 3D дверей.

Для досягнення неймовірно реалістичного ефекту застосовується оригінальна і нова технологія застосування зображень на полотні дверей. Таке рішення - це незвичайний і дуже свіжий дизайн, який незмінно викликає захоплення і захват будь-якої людини, і надовго залучає його увагу. Байдужим не залишиться ніхто. Оформити в такому стилі можна двері не тільки в своєму будинку, але і в дитячих садах, креативних офісах, торгово-розважальних центрах, магазинах, кафе, ресторанах.

Спосіб нанесення зображення досить простий, і в той же час вимагає знання деяких особливостей, без яких досягти повного ефекту обсягу і глибини буде непросто. На дверне полотно, бажано з рівною гладкою поверхнею наноситься спеціальне зображення, яке потрібно захистити від вигорання під сонячними променями, пошкоджень, вицвітання. Захисний шар повинен бути повністю прозорим, і в той же час не кришитися від часу, не бути крихким. Він повинен легко очищатися, витримувати контакт з побутовими хімічними засобами. На ньому не повинні залишатися вм'ятини і подряпини.

Саме зображення друкується на самоклеючій плівці, тому вартість картинки невисока і значно дешевша, ніж нові двері. Особлива привабливість такого способу оформлення дверей складається в тому, що необхідне зображення вибирає сам споживач, виходячи зі свого смаку і оцінки загального дизайну своєї кімнати.

Ефект 3D двері просто приголомшливий. І завдяки невеликому дверному полотну можна створювати вражаючі картини, які дійсно можуть стати перлинами в загальній картині дизайну приміщення.

Двері з фрезеруванням

Фрезерування дверей являє собою процес обробки полотна, при якому їй надається потрібна форма і малюнок. Класифікацій видів фрезеровок не існує, але прийнято ділити їх на прості і складні. Просте фрезерування робиться однією фрезою. Сам процес швидкий, малюнок або візерунок створюється за заданою програмою або спеціальними лекалами. При подвійному фрезеруванні спочатку використовується одна фреза, як і в разі простою. Однак потім використовується друга, яка надає більш вишуканий вигляд, більш глибоку форму і контрастний малюнок. Процес більш тривалий, але і результат набагато красивіше.

Застосовується ще такий вид, як художнє фрезерування. У цьому випадку в процесі використовуються відразу декілька фрез. Великими вибираються глибокі, різкі лінії, дрібними створюються тонкі декоративні візерунки і найтонші елементи. За часом займає дуже багато часу, але кінцевий результат здатний приголомшити. Малюнок буде оригінальним, мати вишукану гру світла і тіні, виглядає дуже естетично.

Найскладніший, дорогий і важкий вид - фрезерування вручну. Майстер більшість елементів виконує вручну, за індивідуальним ескізом, який потім вже не повторюється. Найкрасивіші двері створюються вручну. Такі двері раніше прикрашали палаци, королівські палати, собори, храми.

Гравірування

Гравірування на дверях стало наноситися не так давно. Гравіюванням теж можна створювати об'ємні малюнки, проте, останнім часом найбільшого поширення набуло лазерне гравіювання. Для цього способу характерно те, що малюнок формується без доторку до поверхні двері. Немає ніякого механічного впливу на полотно двері, що зберігає його початкову міцність. Лазерне гравіювання високої якості можна нанести на двері з будь-якого матеріалу - дерева, скла, металу, пластику. Дерево «випалюється» і в місці лазерного гравірування змінює свій колір. На склі або дзеркалі створюються мікротріщини мікронного розміру, які змінюють свій колір і приймають матовий колір. На міцності скла це не позначається - воно залишається настільки ж міцним, що і без малюнка.

Переваги лазерного гравірування в тому, що мають більш широкі можливості, ніж фрезерування або обробка піскострунними приладами. Лазер дуже тонкий, з його допомогою легко домогтися реалістичної якості, порівнянної з фотографією. А можливості гравірування безмежні - можна створювати будь-які малюнки і візерунки з самими найтоншими лініями.

Двері з патиною

Двері з патиною представляють собою варіант оформлення, при якому проводиться штучне старіння матеріалу. При цьому проявляється фактура натурального дерева. Робота проводиться вручну. Існує два методи досягти необхідного результату. Перший - браширування деревини, другий - патинування країв фільонки контрастним кольором. Перший варіант ближчий до натурального природного старіння від часу двері, тому що чітко розрізняється структура деревини, видно річні кільця дерева, які утворюють унікальний природний візерунок. Крім того всі дрібні тріщини, дефекти, відколи заповнюються контрастним кольором, що підсилює загальне враження. Найбільш красиво патина виглядає на виробах з масивів твердих сортів дерев - дуб, бук, граб. У цих дерев самий хитромудрий і складний вид текстури, який при патинуванні додає особливого шарму і колорит всьому виробу.

Техніка нанесення патини досить ємка, складна і тривала, тому такі двері коштують значно дорожче простих дверей. Ефект вінтажності, ознака довголіття двері проявляється природним шляхом через тривалий час після тривалого користування, миття, скобления, обробки побутовими засобами очищення. Щоб домогтися цього швидко і зробити такі двері треба пофарбувати виріб в колір майбутньої патини, добре просушити, нанести основний колір виробу, вдруге просушити, провести брашировку, відшліфувати увесь виріб, покрити захисним шаром. Операцій багато і кожну треба проводити дуже ретельно і ґрунтовно. При цьому практично всі етапи робіт проводяться вручну. Тому і ціна у таких дверей відповідна.
 

Ринок рясніє зараз величезним асортиментом дверей, на яких є патина під дорогоцінні метали - золото або срібло. Але вони найчастіше виготовляються за прискореною методикою, коли багети та інші виступаючі частини просто фарбуються потрібної фарбою, а сам виріб має рівний колір. Такі вироби важко назвати патиновані, вони радше належать до стилю ампір або ренесансу.

Справжня технологія - це коли патина проступає крізь поверхневий шар. Зрозуміти різницю дуже просто, достатньо розглянути двері з дуже близької відстані або під збільшувальним склом.

Патинування може проводитися і на металевих вхідних дверях, хоча це не поширений варіант. Але такі двері точно будуть виділятися своїм незвичайним зовнішнім виглядом, а доповнена спеціальна фурнітура під старовину створить сильний візуальний ефект.