Інформація

← Назад
6 класів зломостійкості металевих дверей
25 Червень 2016

Клас двері - зазвичай якийсь параметр, що виражає різноманітні характеристики двері. До них відносяться вогнестійкість, ізоляція від проникнення пилу, звуків, шумів і інші. Але частіше це поняття має на увазі клас захисту двері. Іншими словами, її стійкість до злому, міцність і надійність.

про ☞ Чому вхідні двері промерзають

Клас зломостійкості абсолютно не залежить від запірного пристрою, кількості замків. Зломостійкість - це сукупність конструктивних особливостей, в число яких входять: товщина обшивки з металу, марка сталі, способи кріплення замків, здатність протистояти зовнішньому впливу, протидія агресивному середовищу, вогню, опадам і інші фактори.
Загальної класифікації не існує, кожна країна визначає їх сама. У Росії їх наприклад 13, з яких з 1 по 4 класи відносяться до вхідних дверей; в Україні їх 5.
Однак розібратися в класифікації дуже просто. Більш висока цифра класу визначає складніше розтин двері.
• 1 клас може протистояти тільки фізичній силі, коли інструменти не використовуються;
• 2 клас захищає від вандального проникнення з використанням елементарних інструментів - молотка, викрутки, плоскогубців;
• 3 і 4 клас гарантують захист від використання потужних інструментів, таких як лом, кувалда, фомка, сокира, зубило, долото. Іноді такий клас привласнюють дверям, які неможливо розкрити за використанням електричних дрелей.
• 5 клас здатний витримати застосування більш потужних електроприладів: болгарки, потужних дрелей і перфораторів, абразивного і шліфувальних інструментів, електричних пил.
• 6 клас не піддається найпотужнішим електроінструментам і здатний витримати удари куль.
Треба відзначити, що на ринках, в магазинах представлені в найбільшій кількості металеві двері саме 1-го класу, як найдешевші. Зовнішнє вони виглядають солідно, здатні викликати повагу товщиною конструкції, дуже схожі на дорогі моделі найвищих класів, проте розкриваються вони менше хвилини. Це не помилка - їх зламують протягом 30-50 секунд. Голими руками їх, звичайно, не відкриєш, заявлену функцію перепони в будинок вони виконують є ненадійними і простими.

Двері найвищих класів коштують дорожче, тому їх ставлять ті користувачі, які дійсно розуміють необхідність надійного захисту свого житла від проникнення.
Перед покупкою треба переконатися в якості і надійності виробника. Сумнівне кустарне підприємство здатне надати будь-який клас своїх дверей, солідні бренди проводять ретельні випробування і серії тестів. Клас у них присвоюється на підставі послідовного застосування всіх способів розтину двері і злому від 1 до останнього класу.
Новий зразок двері спочатку випробовують на спеціальних стендах на статистичні навантаження. Після цього застосовують безліч навантажень динамічного характеру. На останньому етапі фахівці і інженери підприємства намагаються зламати їх вручну.
Проходження кожного етапу фіксуються. Після першого в конструкції не повинно виникнути зсувів, геометрична форма залишитися незмінною. Після динамічних навантажень двері повинні залишитися цілими, в них не повинно утворитися дірок, тріщин, розломів, відколів. Клас присвоюється тільки в тому випадку, якщо після закінчення кожної стадії перевірок двері залишаються працездатними і повністю виконують свою функцію. У розрахунок приймаються всі нюанси, в тому числі і час, протягом якого двері перебували під навантаженнями. Будь-які двері можна розкрити і зламати, якщо мати потужні інструменти. Однак найважливішим фактором є завжди час, який повинен витратити зловмисник для проникнення.
Завжди вимагайте сертифікат, дивіться виробника і критично оцінюйте двері самі. Приділіть більше часу, для вибору, і тим самим ви можете зберегти свій будинок від непрошених гостей.

Стаття про ☞ Види дверних рам металевих дверей