Інформація

← Назад
Вхідні двері: метал або дерево?
12 Травень 2016

Основна функція вхідних дверей - забезпечення захисту будинку від проникнення. Крім того, двері не повинні піддаватися впливу вологості та інших негативних зовнішніх чинників. Кращими матеріалами для вхідних дверей традиційно вважаються метал і дерево. І у дерев'яних і у металевих дверей є свої переваги і недоліки.
 

 Металеві двері: особливості, переваги та недоліки
 

 Конструкція металевих дверей включає корпус, або дверне полотно, і раму (коробку). Якщо металеві двері виконані якісно, ​​крім основної рами в них є ще контррама, до якої прикріпляється коробка. До складу корпусу двері входять листи із сталі, ребра жорсткості і контур ущільнювача.
 Від якості всіх цих складових і залежить те, наскільки двері виконуватиме свої функції. Наприклад, якісні сталеві листи не можуть мати товщину менше 2 мм. Важливо також і наявність спеціальних протизнімних штирів і спеціальних гумових ущільнювачів по периметру дверей. Якщо ці деталі присутні, двері забезпечують хороший захист від проникнення злочинців і холоду.
 Таким чином, якісні металеві двері надійні, довговічні і не вимогливі до догляду.

 Властивості дерев'яних вхідних дверей

 Для виготовлення вхідних дверей часто використовують дерево. У таких дверей багато достоїнств. Перше - дерево традиційно залишається екологічно чистим матеріалом. По-друге, дерево володіє високими звукоізоляційними властивостями, ефективно захищає будинок від злому. Додаткова перевага дерева, яке вигідно відрізняє його від металу - естетичність.

 Правда, всі ці якості працюють тільки в разі, якщо двері зроблені з дотриманням певної технології. Полягає вона в наявності спеціальної посиленої конструкції, зовнішньої обробки, що забезпечує несхильність атмосферних впливів, і якісних ущільнювачів. Важливо і якість самого матеріалу: гідні уваги двері виготовляються з цільної деревини, а не відходів деревообробної промисловості.
 Серед недоліків дверей з дерева - менша міцність в порівнянні з виробами із сталі, великі вимоги до догляду, більш висока схильність вологи, тоді як сталі вологість не страшна.
 Відносно естетики виграє однозначно дерев'яні двері. Хоча якщо з часом і під впливом вологи і сонця вона зсохнеться, то втратить свій зовнішній вигляд.
 Нерідко з естетичних міркувань також вибирають метал, так як цей матеріал краще піддається забарвленню, а значить, його простіше підтримувати в порядку.

Стаття про ☞ Теплозберігаючі вхідні двері