Інформація

← Назад
Види дверних рам металевих дверей
30 Травень 2016

 

Вхідні двері, як центральний елемент загальної системи безпеки, повинні поєднувати в собі найкращі характеристики, технологічні нововведення, найміцніші і безпечні матеріали. Один з найважливіших факторів вибору оптимальної двері - це її конструкція.

Кращими варіантами є двері, в яких комбінується металева основа з деревоволокнистою плитою, яка має вологонепроникність. Метал забезпечує всій двері підвищену міцність, а деревина - ізоляцію від низьких температур.

Для дверей використовують різні види рам, найпоширеніші - профільна труба, куточок і гнутий профіль.

Виробники вважають за краще виготовляти рами з металу. Цей матеріал має низьку ступінь розширення при низьких температурах, забезпечує відмінну герметизацію, що вигідно відрізняє їх від деревини, пластику та інших матеріалів. Метал надає високу міцність, надійність і гнучкість двері.

Рами з алюмінію рекомендуються для розсувних і орних конструкцій дверей. Часто анодіруються, мають спеціальний шар напилення. Забезпечують відмінну герметизацію, звуко- і шумоізоляцію, термостійкість, вогнестійкість. Захисний шар надійно оберігає поверхню від зовнішніх механічних пошкоджень у вигляді подряпин і від впливу корозії.

Металеві рами з оцинкованої сталі або холоднокатаного матеріалу мають чіткі лінії, прямі кути, чудовий зовнішній вигляд. Можуть бути розбірними, вирізаними або звареними. Також покриваються спеціальною ґрунтовкою, яка протистоїть агресивному навколишньому середовищу, погодних умов, будь-яких видів опадів.

Нержавіюча сталь для рами дверей надає їм найвищу міцність і надійність. Візуально дуже естетичні, легко протистоять дії вологи, пилу, бруду, вогню, механічних навантажень. У дверей з нержавіючої сталі найтриваліший термін експлуатації.

Двері з куточка - найпростіші, дешеві, доступні і легкі. Можна використовувати для других дверей в облаштованих тамбурах, адміністративних будівель з охороною і т.д. В якості самостійної двері для квартир і будинків використовувати не рекомендуються в силу самої низької міцності, невисоких ізолюючих властивостей, найгіршою геометрії.

Прямокутна профільна труба використовується для виготовлення дверей вже не так часто, як раніше. Перші броньовані двері з труби стали виробляти на початку 1990-х років. За чверть століття змінилася технологія виготовлення, вимоги до дверей, стали застосовуватися нові матеріали. Двері з профільної труби все ще виготовляються, проте вони характерні для кустарних невеликих виробництв, на яких використовується переважно ручна праця майстрів. Значно краще дверей з металевого куточка, але поступаються конструкціям з гнутого профілю.

Двері з профілю - кращий на сучасному етапі варіант. Дійсно, якщо порівняти кілька параметрів дверей з куточка, профільної труби і гнутого профілю, останній варіант має найкращі характеристики. Звукоізоляція через складну геометрію профілю найвища, з цієї ж причини у них і найкращий параметр теплової ізоляції. Сторонні запахи легше проникають через двері з куточка і труби. Дивним є той факт, що до установки дверей, жорсткість конструкцій з профільної труби найвища. Двері з куточка і гнутого профілю часом поступаються за цим параметром. Однак, після установки дверей на свої місця і вимірів коефіцієнтів жорсткості можна побачити, що всі вони знаходяться практично на одному рівні.

Якщо піддати критичному аналізу сукупність всіх переваг і недоліків дверей з куточка, профільної труби і гнутого профілю можна зробити висновок, що найкращі конструкції дверей створюються з останнього варіанту.

Найдешевші і прості - з куточка. Найтовстіші при мінімальній вазі - з гнутого профілю. Провести надійну ізоляцію від проникнення повітря, звуку, тепла, запахів найлегше на двері з гнутого профілю. Тому якщо заводом-виробником дверна коробка не утеплена, зробити самостійно це дуже складно.

Найлегше зламати двері з куточка і труби, так як петлі на таких дверях закріплюються з зовнішньої сторони труби.

Підсумок: всі технологічні можливості передбачають випуск дверей з гнутого профілю складної конфігурації. Конструкція дверей з нього дозволяє значно економити на обігріві приміщень в холодну пору року, що не чути сторонніх звуків, підтримувати необхідний звуковий фон усередині приміщення, уникати проникнення неприємних запахів зовні. До того ж міцність у них значно вище, двері щільно і надійно «втоплені» усередині дверної коробки, формується два і більше контури прилягання двері і коробки, що мають особливу геометрію. Такі двері важче зламати ломом, фомкой, болгаркою.

Стаття про  Чому вхідні двері промерзають