Інформація

← Назад
Види утеплювачів дверей. Що краще: переваги і недоліки.
19 Вересень 2016

Щоб зменшити тепловтрати, збільшити звукоізоляцію, позбавитися від протягів і проникнення холоду важливо утеплити будинок, вікна і найголовніше - двері. Провівши теплоізоляцію можна значно зменшити витрати на витрати теплової енергії, а отже - зробити опалювальний сезон дешевшим. Важливо правильно підібрати утеплювач, тому що кожен матеріал має свій набір якостей, переваг і недоліків. Крім того вони можуть істотно відрізнятися за вартістю і технології монтажу.

Розглянемо найпопулярніші і прості утеплювачі в монтажі.

Папір

Найбільш поширене використання гофрокартону, який виконується у вигляді бджолиних сот. Володіючи високим ступенем жорсткості, добре тримає форму в вертикальному і горизонтальних напрямках. У матеріалу вкрай мала вага, хороші показники звуко- і теплоізоляції. Коефіцієнт тепловіддачі у картону - 0,18 Вт /м*К, паперу - 0,14 Вт /м*К. Один з найдешевших утеплювачів.

Пінопласт

Матеріал має відмінні властивості. Міцно тримається на поверхні дверного полотна і не сповзає з нього. Структура матеріалу міцна, тому пінопласт не деформується, володіє високим коефіцієнтом тепловіддачі: пінопласт ПС - 0,037-0,047, а ПВХ - до 0,052 Вт / м * К, волога не проникає в структуру,. При цьому матеріал є одним з найлегших серед утеплювачів.

Однак матеріал володіє і деякими мінусами. Якщо в зазорах і стиках матеріалу залишити хоч маленький зазор, то він стає коридором, по якому проникає холод. Щоб уникнути такої можливості, потрібно заповнити всі зазори і щілини піною. Якщо зробити це акуратно і ретельно, то цей недолік повністю усувається.

До недоліків можна віднести легку займистість. Крім того, цей утеплювач краще використовувати для вхідних дверей в багатоповерхових будинках або у внутрішніх дверях при наявності тамбурів. Двері, оббиті пінопластом, якщо вони є зовнішніми дверима, що виходять на вулицю в холодну пору, при низьких температурах будуть з усією ймовірністю промерзати.

Мінеральна вата

Матеріал забезпечує хорошу звуко- і теплоізоляцію, коефіцієнт його тепловіддачі 0,048-0,07 Вт/м*К. Мінеральна вата - це негорючий матеріал. Коштує вона недорого, тому широко поширена серед споживачів. До недоліків можна віднести те, що матеріал легко вбирає вологу, після чого теплоізоляційні властивості починають знижуватися. При використанні мінеральної вати треба дуже ретельно проводити ізоляцію матеріалу, інакше його властивості значно погіршаться в самий найближчий час. Крім того, матеріал не володіє достатньою жорсткістю. Не будучи листовим матеріалом, якщо неправильно її закріпити всередині порожнини, вона починає поступово осідати вниз під власною вагою. Вгорі може утворитися порожнеча, і в цій зоні двері будуть промерзати.

Пінополіуретан

Будучи продуктом останніх технологій, пінополіуретан представляє один кращий варіант утеплювача для дверей. Являє собою піну, яка після закачування в необхідні порожнини і місця швидко застигає на повітрі. В кінцевому продукті вміст повітря становить 97%, тому пінополіуретан володіє високими характеристиками звукоізоляції і теплоізоляції. Коефіцієнт теплопровідності становить близько 0,041 Вт/м*К. У панелей цей показник 0,025, а листів - 0,035 Вт/м*К. Свої властивості матеріал зберігає довгі роки. До недоліків можна віднести тільки той факт, що власними силами залити піну практично неможливо. Це обумовлює дещо вищу вартість на матеріал в порівнянні з іншими аналогами. Двері Mexin утеплені піною ☞ Конструкія дверей Mexin.

Теплоізолятор Щільність кг/м Коефіцієнт теплопровідності, Вт/м*К Товщина матеріалу забезпечуюча однакову теплоізоляцію Термін експлуатації

Пінополіуретан (жорсткий)

35-160 0,019-0,035 50мм Більш 50 років

Мінеральна вата (урса)

15-150 0,052-0,058 90мм 5 років
Пінополістирол (пінопласт) 15-35 0,041 80мм 15 років
Папір (стільникове наповнення) 700-1200 0,14-0,18 - -