Інформація

← Назад
Як правильно вибрати двері
20 Січень 2015

Вхідні двері – один з найважливіших елементів безпеки вашого житла. Саме від неї залежить, наскільки комфортно і захищено ви будете почувати себе вдома.

Звичайно, крім головної своєї задачі – забезпечення безпеки – вхідні двері повинні мати хороші звуко- і теплоізоляційні якості, вписуватися в навколишній простір і радувати вас своїм виглядом. Внутрішнє оздоблення дверей може стати основоположною деталлю, навколо якої вишикується весь інтер'єр.

Покупка вхідних дверей здається простою справою лише на перший погляд. Ті, хто хоча б раз стикався з цією проблемою, знають, скільки нюансів потрібно врахувати при її виборі. Звичайно, в магазині вам завжди нададуть допомогу досвідчені продавці, але краще все-таки приходити туди підготовленим, маючи хоча б приблизне уявлення про те, які саме двері ви хочете. Це дозволить заощадити час і головне – уникнути розчарування від покупки «не тієї» двері.

Чим відрізняються сталеві, залізні і металеві двері?

Залізні двері, які користувалися ще зовсім не так давно величезною популярністю у населення, здають свої позиції. Надійність таких дверей оманлива, оскільки залізо є металом досить м'яким і легко деформується. Крім того, залізні двері часто мають не дуже естетичний зовнішній вигляд.

Металеві двері відрізняються складним складом, завдяки якому вони набагато міцніше і безпечніше залізних. Однак загальновизнаними лідерами надійності є сталеві двері. Їх переваги очевидні - при однаковій товщині полотна сталеві двері набагато легше металевих, володіють більш тривалим терміном експлуатації і високою міцністю. Саме тому ціна сталевих дверей завжди на порядок вище.

Якою має бути товщина дверей?

Товщина полотна дверей – важливий параметр, який впливає на її надійність. Чим вона більша, тим важче двері буде зламати. Оптимальна товщина
полотна вхідних дверей становить 1,2-2 мм. Якщо вона менша, то не складе особливих труднощів розкрити двері ножем або будь-яким іншим підручним інструментом. Велика товщина доцільна лише для дверей, що встановлюються в сховищах або інших місцях, схильних нападу із застосуванням зброї.

З точки зору дизайну нам краще підходить дерев'яні вхідні двері, а з міркувань безпеки – сталева. Яку вибрати?

Завдяки величезному вибору матеріалів для обробки сталевих дверей вам не доведеться вибирати між зовнішнім виглядом і надійністю. Найкращим рішенням буде придбати сталеві двері з обробкою з ПВХ імітується різні породи натурального дерева. Зовні двері виглядає як дерев'яна, однак при цьому вона зберігає всі достоїнства сталевий. Широкий спектр кольорів і відтінків дозволяє органічно вписати такі двері в будь-який інтер'єр і реалізувати всілякі дизайнерські задумки – наприклад, зробити вхідні двері в одному стилі з міжкімнатними.

Яка двері надійніше: сталева з бюджетними замками або металева зі складними і дорогими?

Який би міцною була двері, без якісних замків ви не зможете бути впевненим у безпеці свого будинку. Рівень надійності двері оцінюється зазвичай комплексно, тому краще вибрати сталеві двері з хорошими замками, а заощадити на чомусь іншому. Фахівці зазвичай рекомендують ставити на вхідні двері два замки різного типу, наприклад, сувальдний, званий ще французькою, і циліндровий. Перший добре протистоїть силових методів злому, а другий практично неможливо розкрити за допомогою відмичок.

Для вхідних дверей вважається оптимальним використання замків 2-3 класу протівовзломності. Замки першого класу захищають лише від використання простих інструментів, а четвертого здатні витримати застосування серйозного обладнання.

Які матеріали для теплоізоляції двері вважаються кращими?

Всередину полотна якісних дверей встановлюються матеріали, які не тільки утримує тепло, але і є звукопоглинальним і пожежобезпечними. До таких матеріалів відноситься, наприклад, ізоляційний матеріал (макрофлекс).

Наскільки надійність дверей залежить від особливостей її установки?

Якість монтажних робіт досить серйозно впливає на надійність і довговічність дверної конструкції. Особливо це стосується дверей підвищеної безпеки – їх установку можна довіряти тільки професіоналам.

Після закінчення монтажних робіт зверніть особливу увагу на три моменти. По-перше, перевірте, наскільки рівно встановлена двері. це можна
зробити наступним чином: відкрийте двері і подивіться, фіксується вона в тому положенні, в якому ви її залишили. Якщо двері, навіть злегка прочинені, залишається нерухомою, значить, вона встановлена правильно. По-друге, спробуйте кілька разів відкрити і закрити замки – вони повинні працювати без застосування особливих зусиль. По-третє, оцініть, наскільки штирі або анкерні болти, які використовуються для кріплення дверей до прорізу, віддалені від лицьової поверхні. Чим далі вони розташовуються, тим складніше буде зламати двері. В ідеалі штирі повинні бути додатково захищені спеціальним крилом або металевим лиштвою.

Як розпізнати неякісні вхідні двері?

Намагайтеся не гнатися за дешевизною. Обійдіть кілька постачальників – якщо у когось ціни нижчі у два рази, то швидше за все це говорить про неналежну якість товару. Хороші сталеві або металеві двері, які володіють високим рівнем надійності, не можуть коштувати дешево. Адже при їх виробництві використовується складне, дороге устаткування. Недорогі «кустарні» двері робляться по-старому: з куточка збирається каркас, а потім до нього приварюється металевий лист. Такі двері, як правило, виготовляються з низькосортних матеріалів, відрізняються грубим виконанням і недовговічністю.